آران وبیدگل ...

رویدادهای اجتماعی - هنری - فرهنگی و...........آران وبیدگل

افتتاح فولاد کویرآران وبیدگل

بهره‌برداري آزمايشي از بزرگ‌ترين كارخانه فولاد در آران و بيدگل

خبرنگار دنياي اقتصاد: بهره‌برداري آزمايشي از بزرگ‌ترين كارخانه توليد فولاد بخش خصوصي كشور در شهرستان آران و بيدگل آغاز شد.

در مراسمي كه به همين مناسبت برپا شد، علي‌اصغر گرانمايه پور، نماينده مردم شهرستان‌هاي كاشان و آران و بيدگل صنعت فولاد را يكي از صنايع مهم و اشتغالزا دانست و گفت: اين صنعت در هر مكاني كه پا بگذارد به دليل ايجاد صنايع پايين دستي و رشد و توسعه آنها در آنجا شاهد ايجاد صنايع ديگر و به تبع آن توسعه اشتغال خواهيم بود.
وي ايجاد كارخانه فولاد كوير در شهرستان آران و بيدگل را موهبتي براي مردم محروم حاشيه كوير دانست و اظهار اميدواري كرد با بهره‌برداري نهايي از اين واحد شاهد رشد و شكوفايي صنعتي و اقتصادي اين منطقه باشيم.
مديرعامل شركت فولاد كوير نيز در اين مراسم هدف از ايجاد كارخانه فولاد در شهرستان آران و بيدگل را ايجاد صنعت در مناطق محروم به منظور ياري رساندن به مردم، توسعه اشتغال و محروميت زدايي اين منطقه عنوان كرد و گفت: مقامات محلي فعلي و قبلي نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و مقامات استاني به ويژه استاندار اصفهان به صورت ويژه از ايجاد اين كارخانه بزرگ حمايت كردند.
احمد خوروش افزود: وجود نيروهاي با استعداد و كارآمد در منطقه سبب شد تا 99درصد از كاركنان اين شركت از ميان افراد بومي برگزيده شوند كه از اين تعداد، 70درصد را كارشناسان تشكيل مي‌دهند. وي از ميلگرد آجدار و ساده، ناوداني و سيم (كلاف) به عنوان محصولات اين كارخانه ياد كرد و گفت: محصولات اين شركت در چارچوب استاندارد ملي ايران و استانداردهاي معتبر جهاني همچون استاندارد
BS انگلستان با تكنولوژي روز دنيا توليد مي‌شود و ظرفيت توليد آن 500هزار تن در سال پيش‌بيني شده است.
به گفته وي اين كارخانه در زميني به وسعت 50 هكتار با سرمايه اوليه 24ميليون يورو و 25ميليارد تومان ساخته شده است و علاوه بر وسعت 50 هكتاري زيربناي صنعتي، 70 هكتار فضاي سبز نيز براي ورودي و حاشيه شركت پيش‌بيني شده است كه بخشي از آن تاكنون به بهره‌برداري رسيده است.
خوروش خاطرنشان كرد: 85درصد از سرمايه ارزشي شركت با تسهيلات بانك سپه از محل صندوق ذخيره ارزي تامين شده است.وي افزود: فاز اول اين طرح شامل توليد سالانه 350هزار تن محصولات و مقاطع فولادي است و با ايجاد خط دوم توليد، ظرفيت توليد شركت به 500هزار تن در سال مي‌رسد. مديرعامل شركت فولاد كوير برخورداري اين كارخانه از كوره گازي و پيشرفته‌ترين خط نورد فولاد با بالاترين درجه كيفيت در كشور را از جمله نقاط قوت اين كارخانه برشمرد و تصريح كرد: تكنولوژي روز و اتوماسيون موجود سبب پيشگيري از خطاها و كاهش استهلاك بوده و ما را در تعميرات ياري مي‌كند.
خوروش به آموزش متخصصان و كارشناسان اين شركت در خارج از كشور اشاره كرد و گفت: با پايان آموزش كارشناسان اين شركت در خارج از كشور ميزان استفاده از كارشناسان خارجي در راه‌‌اندازي خطوط توليد به 5درصد كاهش يافته است و اين افراد نيز تنها براي نظارت حفظ شده‌اند.
وي صادرات را از جمله اهداف اين شركت برشمرد و گفت: از آنجا كه در صادرات، كيفيت بالا حرف اول را مي‌زند، از اين رو به سمتي حركت كرديم كه توليدي با كيفيت بالاي جهاني داشته باشيم و اين امر سبب شده است هم‌اكنون به‌رغم اينكه در مرحله توليد آزمايشي قرار داريم، با درخواست خريد 500هزار تني از كشور‌هاي امارات و مصر روبرو شويم كه تنها به 120هزار تن آن پاسخ مثبت داده‌ايم.
وي ضعف جاده دسترسي به اين كارخانه را يكي از مهم‌ترين مشكلات فعلي شركت دانست. مديرعامل شركت فولادكوير خاطرنشان كرد: در صورت رفع مشكلات زيربنايي و تامين تسهيلات بانكي، فاز نهايي اين طرح در 3سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=57766

 

آغازبهره‌برداري از بزرگترين مجتمع توليدكننده فولاد منطقه كوير اصفهان

خبرگزاري فارس: مديرعامل مجتمع فولاد كوير آران و بيدگل گفت: بزرگترين مجتمع فولادسازي منطقه كوير اصفهان در شهرستان آران و بيدگل مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

احمد خوروش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در كاشان افزود: بهره‌برداري از مجتمع فولاد كوير در منطقه آران و بيدگل آغاز و محصولات توليدي آن از جمله ميلگرد آجدار 8 تا 32 ميليمتري، ميلگرد ساده 8 تا 40 ميليمتري، نبشي 20 تا 70 ميليمتري، ناوداني 25 تا 80 ميليمتري و سيم 5/5 تا 16ميليمتري به بازار فروش عرضه شد.
وي ميزان توليد سالانه مجتمع فولاد كوير آران و بيدگل را 500 هزار تن ذكر كرد و گفت: دو درخواست خريد از كشورهاي مصر و امارات متحده عربي به مجتمع توليد فولاد كوير ارسال شده است كه اميدواريم بتوانيم به درخواست‌هاي رسيده پاسخ مثبت دهيم.
مديرعامل مجتمع فولاد كوير آران و بيدگل تصريح كرد: سرمايه اوليه احداث اين مجتمع توليد كننده فولاد، 30 ميليون يورو شامل مي‌شود كه توسط بخش خصوصي و به وسيله تسهيلات بانكي تأمين شده است.
وي ادامه داد: خط توليد اين مجتمع، يكي از پيشرفته ترين و پربازده‌ترين خط‌هاي موجود در جهان محسوب مي‌شود كه با تكنولوژي روز يك شركت معتبر ايتاليايي آماده و راه‌اندازي شده است.
خوروش تاكيد كرد: سيستم طراحي كاليبر پيشرفته به منظور كاهش تنوع غلتك‌هاي مصرفي، سيستم روبات قفسه كش جهت افزايش بهره‌وري و كاهش زمان تعويض قفسه از ديگر شاخصه‌هاي موجود در مجتمع فولاد كوير آران و بيدگل محسوب مي‌شود.
وي گفت: مجموع نيروي انساني مورد نياز مجتمع فولاد كوير آران و بيدگل 360 نفر بوده است كه اين تعداد نيز 240 نيروي فني و 120 نيروي ستادي را در بر مي‌گيرد.
مديرعامل مجتمع فولاد كوير آران و بيدگل افزود: بيش از 70 درصد پرسنل اين مجتمع داراي تحصيلات عاليه بوده و 80 نفر از آنان نيز آموزش‌هاي لازم را در ايتاليا و ذوب آهن اصفهان پشت سرگذاشته‌اند.

 

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8605100278

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط عموزاده بیدگلی  |